Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.09.2020 11:00 (Üye) Soru : Sayın Danışman, Limited Şirketler Aş ler gibi genel kurul toplantısı yapma ve tescil ettirmesi ile ilgi mevzuat ve uygulama nedir ? İzleyen yıl 3. ayın sonu sadece aş ler için mi geçerlidir. Ltd ler için bu durum , süreç nasıl işler örneğin bir şirketimiz 3 yıldır herhangi bir olağan toplantı yapmadı sadece ünvan ve adres değişikliği özellikli kararlar alındı.

Cevap : Tüm sermaye şirketlerinde her yıl genel kurul yapılması zorunlu olup, tescile tabi konuların tescil için sicile başvuru yapılmalı, tescile tabi konu yok ise de dilekçe ile sicil dosyasına verilmesi gerekmektedir, İstanbul limitetler için genel kurulların yapılmasını zorlamadığı bilinmektedir, ancak diğer tüm sicillerde aranmaktadır, iyi çalışmalar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.