Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.09.2020 09:51 (Üye) Soru : oğum izniİyi akşamlar İşveren 30.9.2020 tarihi itibarı ile şubesini tamamen kapatacak Şubede: 1- doğum izninde olan birini merkeze nakil edecek 2-Doğum izninde olan başka birini işten çıkaracak 3-Çalışan bir kişi merkeze nakil edilecek kısa çalışma ödeneği alan kişileri çıkaracak veya nakil edecek Doğum izninde olan kişinin yeni yerde kalan doğum izni devam eder mi? bir Yılı dolup günü pandemi ücretsiz izin nedeniyle dolmayan kişi kıdem tazminatı alır mı? Kısa çalışma ödeneği alan merkeze nakledilirse kısa çalışma ödeneği devam eder mi? şimdiden teşekkürler

Cevap : Doğum izni srasında nakledilen işçinin raporunun her iki şube merkez tarafından onaylanması gerekmektedir. Aksi halde işgöremezlik ödeneği alamayacaktır İşçi pandemi ücretsiz izin ya da kçö kapsamında izinde ise bu süreler kıdem hesabında yargı kararlarına göre dikkate alınmalıdır. İşyeri sicil numarası değişikliği olan işçinin kçö devam etmemektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.