Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.09.2020 12:47 (Üye) Soru : Sayın danışmanım, Damga vergisi yansıtma faturasını kdv beyannamesinde gösterecekmiyiz. Gib portaldan e-arşiv faturası düzenlerken damga vergisi yansıtma faturasını nasıl düzenleyebilirm. E-faturada 351 istisna kesiliyormuş ama gib portal e-arşiv de böyle bir kod yok. Ayrıca kdv beyannamesinde de 351 diye bir kod yok. Yardımlarınız için teşekkürler. Saygılarımla,

Cevap : KDV nin konusuna girmeyen işlemler KDV beyannamesinde yer almaz. e-arşiv faturada: fatura tipi "satış" seçilir kdv oranı ı(0) yazılarak düzenlenebileceği görüşündeyiz. Not Sorunuzun sonuna İsminizi yazmayınız.Cevaplar sisteme üye no ve isimsiz kayıt edilmektedir.Sorunun içinde isminiz olaması halinde sıkıntı olur. İsminizin açıklanmasını istemeyiz..Biz isminizi ve oda üye numaranızı zaten görüyoruz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.