Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.09.2020 12:14 (Üye) Soru : Sayın danışman sorum şu şekildedir. 22/09/2020 tarihinde serbest meslek erbabı olarak vergi mükellefi açılışı yaptık. E-SMM ye başvuru için E-imza yı almamıza gerek var mıdır? yoksa interaktif vergi dairesinden E-imzayı beklemeden başvuru yapabilirmiyiz. ikinci sorum E-SMM ye başvuru için açılış tarihinden itibaren ne kadar süremiz vardır ?

Cevap : Merhaba; e-smm uygulaması için e-imzanızı temin etmeniz gereklidir. Yeni açıan bir mükellefiyet olduğundan doğrudan e-imzanızı temin ettikten sonra hangi yöntem ile çalışacağınızı belirleyip buna göre e-smm başvurunuzu yapabilirsiniz; "VUK Mevzuata göre; a) 1/2/2020 tarihi itibarıyla faaliyetine devam etmekte olanlar 1/6/2020 tarihine kadar b) 1/2/2020 tarihinden (bu tarih dâhil) itibaren faaliyetine başlayacak olanlar işe başladıkları ayı izleyen 3 üncü ayın sonuna kadar" iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.