Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.10.2020 18:09 (Üye) Soru : Merhaba , müşavirliğini yaptığım firmalardan birisi ,ürünlerini hepsiburada.com vasıtası ile satmaktadır. Mal satışı internet üzerinden ve müşteri ödemeleri de internet den kredi kartı ile yapılmaktadır.Hepsiburada.com ile müşavirliğini yaptığım firma arasında satış işbirliği ( hizmet sözleşmesi ) mevcuttur . enson Müşteriye fatura hepsiburada.com tarafımdan mı , benim müşavirliğini yaptığım firma tarafından mı düzenlenmeli.Mal teslimatları motorlu kurye ile müşavirliğini yaptığım firma tarafından yapılmaktadır.Saygılarımla

Cevap : Malı satan firma sizin firmanız dır .Fatura sizin firmanız ca düzenlenir.Ancak sözleşmede aksi bir durum varsa siz hepsi burda firmasına fatura düzenlersiniz. oda alıcıya düzenler Sözleşmeyi inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.