Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.10.2020 09:05 (Üye) Soru : Sn Danışman, 2020 sonuna kadar uygulanacak olan KDV indiriminde " Kuru temizleme, çamaşırhane, giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini ütüleme hizmetleri, " ile ilgili madde de ; kuru temizleme bir grup, yıkama bir grup, giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini ütüleme hizmetleri" bir grup olarak düşünürsek, aslında kuru temizleme ve yıkama işleri de % 8 li KDV ye tabidir diyebilir miyiz, bu konuda emin olamadım, sizin bu konuda yorumunuz ne olur, kanun koyucunun meramı ne olabilir.. Saygılar..

Cevap : Cumhurbaşkanı tarafından yayımlanan kararda aşağıdaki tabir belirtilmiştir. "Kuru temizleme, çamaşırhane, giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini ütüleme hizmetleri, " uygulanacak KDV oranı % 8 dir. Burada sayılan işler ayrı ayır değerlendirilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.