Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.10.2020 13:07 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER DİLERİM. BEN HALİ HAZIRDA BAĞIMLI ÇALIŞAN BİRİYİM. 01/01/2020 TARİHİNDEN İTİBAREN BAĞIMSIZ OLARAK ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUM. ANCAK İLK ETAPDA 1- GİDERLERİ KARŞILAMAM İÇİN HOME OFİS TARZI EVDE BİR ODAYI İŞYERİM OLARAK KULLANMAK İSTİYORUM. 2- İLK ÖNCELİKLE VERGİ DAİRESİNE MÜRACAAT ETTİKDEN SONRA İLÇE TEMSİLCİLİKLERİNDEN Mİ RUHSATIMI VE MÜHÜRÜMÜ ALABİLİRİM. BENİ BU KONUDA AYDINLATABİLİRMİSİNİZ LÜTFEN TEŞK. EDERİM.

Cevap : TARİH HER HALDE 01/01/2021 OLACAK. 1-HOME OFİS DE MESLEKİ FAALİYET YAPILMAZ BÜRO EDİNMENİZ GEREKİR. 2-VD NE MÜRACAAT EDİLEREK MÜKELLEFİYET TESİSİ ETTİRİLİR. YOKLAMA FİŞİ İLE ODA MERKEZİNE MÜRACAAT EDİLİR.GEREKLİ İŞLEMLER ODADAN YAPILIR.İLÇE TEMSİLCİSİ SADECE BÜRO TESCİL BELGESİNİ SİZE GETİRİR.KAŞE ODADAN TESLİM EDİLİR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.