Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.10.2020 14:46 (Üye) Soru : Merhaba, bir avukat müşterime uzun zamandır ulaşamıyorum. Ne maillerime, ne mesajlarıma ne de aramalarıma cvp vermiyor. SMS attığımda iletim raporu geliyor ama cvp vermiyor. Bir süre boş beyanname verdim ama ulaşamadığımdan dolayı sözleşmemi haklı sebeple fesh etmek istiyorum. Cezalı duruma düşmeden, müşteriyi de bilgilendirme sorumluluğumu yerine getirerek, sözleşmemi nasıl fesedebilirim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Müşterinizin bilinen adresine iadeli tahhütlü yazı (İhtar) göndererek sözleşmenizi tek taraflı fesih ettiğinizi bildiriniz Yazıda 15 gün süre veriniz bu sürede defter ve belgeleri almasını belirtiniz.Yazı tebliğ edilmemesi halinde sorumluluk sizden kalkar Müşterinin Bağlı olduğu VD bilgi veriniz (işlemlerinin yapılmayacağı hakkında, sözleşmenin fesih olduğu ) Ayrıca GİB de bulunan sözleşmeyi de fesih ediniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.