Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.10.2020 20:39 (Üye) Soru : Üstadım Merhaba, Kişinin 4b sigortalılığı otomatik olarak devreye girmiş olup aylık borcu tahakkuk etmiştir. İşkura ödenek sonlandırılma dilekçesi verilmelidir. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi Aylık borç tahakkuk etmediği için sgk ya gittim. ve ücretsiz izin devam ettiği için(sgklı olarak) bağkurlu olamazsınız denildi. daha sonra sgk dan şef ile görüştüm oda aynı şeyi söyledi. en son işkur ile yüz yüze görüşmemde onlarda ödeneğin devam edeceğini söylediler. sizinle bu bilgileri paylaşmak istedim.

Cevap : NÜD ödemesinin kesilip kesilmemesi hakkında soru sormadınız. Ücretsiz izin ve sıfır gün ile bildirilen bu kişinin şirket ortağı olması halinde 4b kapsamında olup olmayacağını sordunuz. İşkur NÜD e ilişkin bir iç genelge ile bu cevabı size vermişse doğrudur. Yazılı almanızı tavsiye ederim.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.