Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.10.2020 10:37 (Üye) Soru : Sayın danışman A firması ile alacağımız mallarla ilgili ödeme yaptık. Mallar B firmasından geldi. Cari hs A firması firması borçlu B Firması alacaklı gözüküyor. Ödeme yaptığımız firmadan bankadan ödemeyi iade yapmalarını borçlu firmaya bankadan ödeme yapmayı teklif ettik kabul etmiyorlar. Firmalar kendi aralarında Temlikname hazırlamışlar. Maliye açısından tevsikli belge olarak geçerli midir.? Noter den tebligat mı çeksek? usulüne uygun olarak nasıl kapatabiliriz. Teşekkür eder. Sağlıkla kalın

Cevap : Vergi hukuku ve muhasebe uygulamalarında Satın alınan mal ve hizmet bedeli Satıcıya veya size yazılı olarak bildireceği (göstereceği) kişi veya kuruluşa yapılabilir.Bunun dışındaki konular Borçlar hukukunu ilgilendiren bir konudur. Bu konuda bilgimiz yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.