Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.10.2020 13:22 (Üye) Soru : Sayın ilgili, Bir mükellefim,hiçbir mesleki bilgi ve deneyime sahip olmadığını düşündüğüm kişi veya kişiler tarafından hiçbir mevzuata uymayan gerçek dışı söylemlerle etki altı alınmış ve başka bir meslek mensubu ile çalışmak istediğini hiçbir gerekçe belirtmeden telefon ile tarafıma iletmiştir. Yeni meslek mensubu tarafımla hiçbir iletişime geçmemiştir. Konu ile ilgili mükellef ve meslek mensubu nezdinde ne yapmam gerekir,bilgi vermenizi talep ederim.Saygılarımla,

Cevap : Müşteriniz ile yaptığınız mesleki hizmet sözleşmesine göre ; sözleşme müşteri tarafından tek taraflı fesih edilmiş ise (Telefon ile fesih olmaz. Size hitaben yazılı müracaat da bulunması gerekir) kalan aylara ait ücretiniz talep etme hakkınız vardır. Defter ve belgeleri ıslak imzalı tutanak ile Müşterinize veya meslek mensubuna devir etmeniz gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.