Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.11.2020 10:46 (Üye) Soru : Merhaba,2 sorum olacak size. 1- E fatura mükellefi olmayan bi firmaya ( 5.000-30.000 TL sınırından dolayı e arşiv fatura mükellefi ) e fatura düzenlenmiş. Bu fatura kabul edilir mi yoksa iptal edilip e-arşiv mi düzenlenmesi gerekir? 2 - 5.000 TL üzerinde bir tutar için kağıt fatura düzenlenmiş. Faturayı düzenleyen firma 5.000 TL üzeri faturaların Kasım sonuna kadar kağıt fatura olarak düzenleneceğini savunuyor ve bu faturayı iptal etmek istemiyor. Böyle bir uzama vs var mıdır bilginizi rica ederim.

Cevap : Merhaba; Merhaba; e-fatura mükellefi olmayan bir mükellefe e-fatura sistemsel olarak düzenlenemez e-fatura mükellefi, e-fatura mükellefi olmayana düzenleyeceği faturayı e-arşiv fatura olarak düzenlemelidir iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.