Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.10.2020 13:09 (Üye) Soru : Merhaba, Bir işyerimiz Kısa Çalışmayı sonlandırarak Ağustos ayında 7252 sayılı teşvikten yararlanarak SGK bildirgemizi verdik ancak Eylül ve Ekim aylarında tekrar Kısa Çalışmaya geçildi bu durumda Eylül bildirgesini vermeden önce SGK İşveren Teşvik ekleme ekranından hepsini silmemiz gerekecek mi? Birde tekrar Kısa Çalışmaya geçmemiz ve 7252 tanımı yaptığımız işçileri teşvik ekleme ekranından sildiğimiz için Ağustos ayında yararlandığımız 7252 iptal olma durumu olur mu? Bu konuda bir açıklama göremedik, iyi çalışmalar dilerim

Cevap : Kısa çalışma sonlandırılıp teşvikten ağustos ayında yararlandınız. Eylül ayı tekrar kçö başlatılmış ise yararlanmış olduğunuz 7252 nin iptaline iilişkin bir hüküm bulunmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.