Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.10.2020 16:13 (Üye) Soru : Sayın, Adi ortaklık firmamız var. Ticaret işletmesi. Çiçek alım satımı yapıyor. Ortak hesap açıldı.( Adi ortaklık adına hesap açmıyorlar bankadan. ) yazar kasa pos cihazı kullanıyoruz yeni nesil. Fakat ortaklardan biri kendi adına hesap açıp pos cihazı talep etti bankadan. Bu pos cihazının kasa özelliği yokmuş. 1. Kendi adıan olan pos cihazını kullanabilir mi? 2. Bu pos fişleri için ortaklığın kasasından fiş kesebilir miyiz. Yada nasıl bilgilendiririzBilginizi rica ederim.

Cevap : Bankadan alınan Pos cihazı ÖKC dışındaki satışlara ait tahsilatlar Kullanılır..Adi ortaklık adına hesap açılamıyor ise İKİ kişi adına ortak hesap açılır sadece Ticari İşlemler İlişkin bankacılık faaliyetleri İçin kullanılır.Özel Tasarruflar İçin Bu Hesap Kullanılmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.