Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.11.2020 12:59 (Üye) Soru : İyi çalışmalar şahıs kargo şirketi mükellefim çalıştığı şirketler e-fatura mükellefi olduğu için kendisinden e- fatura istemektedir. 1-bu ft raları e-arşiv fatura olarak kesebilirmi? 2-e-fatura portalını kanunen zorunlu olmamasına rağmen kullanırsa(paraşüt gibi)e defter kullanıcısı mı olacak ? sizin öderiniz nedir?nasıl bir yol izlemeleyiz

Cevap : Merhaba; e-fatura uygulamasına daahil olan mükelleffler birbirlerine e-fatura düzenleyebilirler. Bunun dışında mükellefiniz e-fatura değilse ve buna istinaden e-fatura mükellefine fatura düzenleyecekse, Gib portal üzerinden e-arşiv fatura düzenleyebilir e-fatura portalı e-fatura mükellefi başvurusu yapılıp GİB tarafından onaylanmadığı sürece kullanılabilecek bir portal değildir. Yalnızca bu sisteme dahil olan mükellefler tarafından kullanılabilir iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.