Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.10.2020 13:15 (Üye) Soru : Merhabalar eski yıllara ait sildirdğimiz bağkur günlerimizi ve borçlarımızı yeniden aktif hale getirip ödeyebilirmiyiz?

Cevap : 4 Ekim 2020 tarihinden sonra BAĞKUR tescili bulunan kişiler için 2000 evveli işletilemiyor. Ancak 2000’den evvel esnaflık yapılması durumunda 4 Ekim 2000 tarihine kadar BAĞKUR’A kayıt ve tescillini yaptırma fırsatını bulabilmektedir. Vergi kaydı ya da şirket ortaklığı olan sigorta ve hak ve yükümlülüğe bağlı olabilmektedir. 1 Ekim 2008 itibari ile birlikte tescili bulunan vatandaşlar ise 4 Ekim 2000’e kadar ki süre içerisinde vergi mükellefi ya da odaya kayıtlı olması gerekmesiyle birlikte BAĞKUR’UNU geriye çekme fırsatını elde etmektedir. BAĞ-KUR kaydı silinmiş ise aktif duruma getirme fırsatını elde etmektedirler.TESCİLİ OLMAYANLAR İÇİN SON TARİH 1 EKİM 2008
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.