Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.10.2020 11:06 (Üye) Soru : Merhaba,Hızlı bir şekilde sorulara cevap veriyorsunuz, bu konuda size ayrı bir teşekkür ediyorum. Sorduğum soru ve cevabınız aşağıdadır.,bağlantılı sorum en alttadır. Soru: Merhaba, KÇÖ/NÜD/7252/6111 vb. gibi hiçbir durum/teşvikten yararlanmayan,normal ücretsiz izin bile uygulamayan, her ay tam gün beyan veren firma 04 kodda personel çıkarma yaparsa cezası sadece kişi başı 2943 TL midir ? Başka bir cezası olur mu ? Teşekkürler Cevap:Sayın, Belirttiğiniz gibi hiçbir teşvikten ve indirimden yararlanmıyor ise ipc tutarı kadar asgari ücret kadardır. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi Ek bir soru soracağım. 5510 sy. % 5 prim desteği işten çıkarma halinde bir ihlal kabul edilip geri istenebilir mi ? Teşekkürler

Cevap : İPC nin uygulandığı ay %5 teşvikten de yararlananmazsınız.Onun dışında fesih yasağı kapsamında çıkış sadece kçö tutarının geri ödemesini kapsamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.