Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.10.2020 09:26 (Üye) Soru : Merhaba Üstadım, Hissenetleri Borsada İşlem Gören bir Holding’in altındaki faaliyet gösteren ama kendisi borsada işlem görmeyen bir A.Ş’de muhasebe biriminde çalışmaktayım. Yurtdışından gelen araçları antrepo’da bekletmeyiz. Bu araçlar irsaliye ve fatura ediliyor bize aynı anda ama araç sevkiyatları bazen 10. Gün sonunda bazen 15. Gün sonunda yapılıyor. Araçlar bize sevk edilirken trafik zabıtası ya da polisi tarafından bağlanabilir mi? İrsaliye / fatura ‘nın düzenlendiği tarihte fatura edilmeli değil mi? Aksi takdirde araçlar başka bir günde bağlabilir değil mi? Destek olursanız sevinirim. Saygılarımla,

Cevap : Polisin yaptığı işin doğru olup olmadığı konusunu biz bilemeyiz.Malın sevk edildiği an sevk irsaliyesi düzenlenir.Sevk irsaliyesi araç da bulunması gerekir. NOT : Her soruda çalıştığınız yeri belirtmeniz gerekmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.