Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.10.2020 13:27 (Üye) Soru : merhaba, biz 7 adet sgk 4-a sıgortalısı olan, yurtıcınden ticari mal mal alım-satımı yapan bir ltd stı yiz. 19/10/2020 pazartesi gunu şirketimizde OZEL BIR HASTANEDEN EKIP ÇAGIRILARAK , kendi şirket personelimize covid-19 testleri yapıldı. 1 - sonuclar cıktıgında , 20/10/2020 pazartesi gunu 1 kişinin testi pozitif cıktı ve bu kişi aynı özel hastaneye yatırıldı. kaç gun hastanede kalacagı , saglık durumuna göre belli olacakmış. bu 4-a lı personelimiz icin , şirket olarak , sgk ya herhangi bir işlem yapmam - yada bildirim yapmam gerekiyor mu? aylık muh-sgk da bu kişi icin nasıl bildirim yapmalıyım? 2 - 21/10/2020 salı gunu de farklı bır personelimizin covid testi pozitif cıktı , bu personel icin de yapılan tetkikler sonucu evde ilaç tedavisine ve 7 gunluk ev karatınası kararı verıldı. biz şirket olarak bu 2. personelimiz icin sgk ya herhangi bir işlem yapmam - yada bildirim yapmam gerekiyor mu? aylık muh-sgk da bu kişi icin nasıl bildirim yapmalıyım? 3 - her iki personelimiz icin ayrı ayrı, sgk bildirimleri veya muh-sgk da ne şekilde bildirim yapmam gerekiyor? durumu her iki personel için ayrı ayrı acıklarmısınız tesekkurler

Cevap : Covid 19 testi pozitif çıkan ya da temalı filyasyona tabi kişilere sgk e-işgöremezlik raporu düzenlemektedir.İşçilerinizin sistemden raporunu onaylayınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.