Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.10.2020 09:53 (Üye) Soru : Cevabınız için çok teşekkür ederim, peki noter tasdiki için sürelerle ilgili dikkat etmem gereken bir şey var mı? Soru: Merhaba, Şirketimiz yeni bir yer kiraladı ve imalathane olarak kullanacak.Ticaret odası ile görüştüğümde imalathane için tescil yapmadıklarını ve sadece karar defterine karar almamız gerektiğini söyledi.Ticaret odasında tescil edilmeyecek ancak karar defterine alınması gereken bu kararın noter tasdiki gerekli mi?Şirket türü LTD. Cevap:Sayın, alınan kararların noter onayı olması yerinde olacağı, ancak noter onayı yapılmadığı durumlar için herhangi bir yaptırım bulunmamaktadır, Bununla birlikte delil olma noktasında noter onaysız kararın delil kabul edilmeyeceği değerlendirilmektedir. iyi çalışmalar. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi

Cevap : ALINMIŞ KARARLARIN NOTERDEN TASDİKİ SÜRE BAKIMINDAN SINIRLI DEĞİL ANCAK ÖNERİM ONBEŞ GÜN İÇİNDE YAPILAMSI YÖNÜNDEDİR, İYİ ÇALIŞMALAR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.