Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.10.2020 13:25 (Üye) Soru : Merhaba, NÜD den dolayı 7252 tanımlı sigortalılarımız var. Eylül itibari ile 3 aylık teşvik süreleri bulunmaktadır. 7252 den buay SGK borcumuz olduğu için faydalanamıyoruz, (doğru mu?) Önümüzdeki ay borç ödenmiş olacak, önümüzdeki ay bu işyeri için hala faydalanabilir miyiz? Yani ilk ay borötan dolayı faydalanamadık.. borç ödendi.. kalan 2 aylık sürede faydalanabilir miyiz? Kolaylıklar..

Cevap : Özel sektör işverenleri, bu destekten yararlanmak için yukarıda açıklanan şartları sağlamaları halinde, destekten yararlanılacak aya ilişkin 07252 kanun numarası seçilerek düzenlenen aylık prim ve hizmet belgesinin/muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin yasal süresinde SGK’ ya verilip verilmediği, 07252 kanun numarası seçilerek düzenlenen aylık prim ve hizmet belgesinden/muhtasar ve prim hizmet beyannamesinden dolayı tahakkuk edecek primlerin süresinde ödenip ödenmediğine bakılmaksızın söz konusu maddede belirtilen destekten yararlanılabilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.