Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.10.2020 17:14 (Üye) Soru : merhaba , şirkette, covıd 16 testlerı pozitif çıkan , bir kişi özel hastanede yatarak , bir kişi de kendi evinde karantinaya alındı. bunun için "Covid 19 testi pozitif çıkan ya da temalı filyasyona tabi kişilere sgk e-işgöremezlik raporu düzenlemektedir. İşçilerinizin sistemden raporunu onaylayınız. " demişsiniz. ama biz bu işçilerle görüşemiyoruz, evrak alamıyoruz. 1 - sgk onaylama işlemlerini , hangi bölümden ve nasıl yapmalıyız? bir süresi var mı ? 2 - bu kişilerin aylık ucret bordrosunu nasıl düzenlemeliyiz? 3 - muh-sgk beyannamesınde, sgk kısmını nasıl doldurmalıyız? gun sayısı - esik gun nedeni kısmını nasıl doldurmalıyız? sorularımız tek tek yanıtlarsanız memnun olurum. saygılarımla

Cevap : 1. e-işgöremezlik raporları sistemde çıkmıyor mu ? Rapor sorgulayıp onaylayabilrsiniz. 2./3. rapor onaylanır ise çalışmadığına dair bildirimi olup ödeme devlet tarafından yapılacak işçi 01 koduyla eksik gün bildirilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.