Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.10.2020 08:54 (Üye) Soru : merhaba, ben 8 adet 4-a sgk lısı olan bir ltd stı de , bağımlı mali müşavirim.şirketin beyannamelerini ben onaylıyorum. şirketimizde özel bir hastaneden getirilen ekiple toplu olarak yaptırılan covıd testlerınde ben posıtıf çıktım ve ilaç teddavisi ile 14 gun evde karantına da olmam gerektıgı soylendı. şu an işyerine gitmiyorum. 1- 09/2020 dönemine ait BA-BS formlarını evden yapma durumum cok zor. bu formlarla ılgılı şirketinde cezaya girmemesi için ne yapmalıyım? 2 - 14 gun evde karantınada olsam bile , şirket aylık maaşımı tam verecegını - kesinti yapmayacağını söyledi. 14 gun işyerine gitmeyeceğim. ücret bordrosunda ,çalışılan gun sayısını ve hak edilen ücret kısmını nasıl düzenlemelıyım? sorularımı tek tek yanıtlarsanız memnun olurum. saygılarımla

Cevap : Geçmiş olsun 1-B formu süresinde verilmemesi halinde özel usulsüzlük cezası uygulanacaktır. Özel durumuzu için bir istisna yok. 2. Sorunuzu “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.