Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.10.2020 10:12 (Üye) Soru : Merhaba Üstadım, Hissenetleri Borsada İşlem Gören bir Holding’in altındaki faaliyet gösteren ama kendisi borsada işlem görmeyen bir A.Ş’de muhasebe biriminde çalışmaktayım. Nakti Sermaye artışından kaynaklı faiz indiriminden kaç yıl faydalanabiliyoruz? NOT: 2015 yılında başladık Destek olursanız sevinirim. Saygılarımla,

Cevap : İndirim konusu yapılacak faiz tutarının kazanç yetersizliği nedeniyle ilgili olduğu hesap dönemine ait matrahın tespitinde indirim konusu yapılamaması halinde indirim, herhangi bir endekslemeye tabi tutulmaksızın izleyen hesap dönemlerine ilişkin matrahın tespitinde dikkate alınabilir. Not : Her Sorunuz da çalıştığınız yeri belirtmeniz gerekmez. Çalıştığınız yeri bizim ve bu soruların cevaplarını okuyan üyelerin bilmesi gerekmiyor.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.