Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.10.2020 09:34 (Üye) Soru : 2020 yılı Şubat ayında iki ortaklı bir limited şirket kurduk. Ortaklardan birisi 25 yaşında diğeri 50 yaşında. 25 yaşındaki ortak 1 yıl süreli genç girişimci bağkur desteğinden faydalanmak istiyor. Bunun için ne yapmalı? Prosedür nedir acaba? Yapılması gereken işlemleri sıralayabilir misiniz?

Cevap : Genç girişimcilere sağlanan vergi ve prim teşvikinden yararlanabilmek için kendi işini kurduğu tarihte 18-29 yaş arasında bulunmak, ticari, zirai veya mesleki faaliyet nedeniyle ilk defa gelir vergisi mükellefi olmak gerekiyor. Faaliyete başlanılan tarihte 29 yaşını doldurmamış olmak, teşvikten yararlanmak için yeterli. 29 yaşını doldurmaya bir ay kala kendi işini kuran gençler de 3 yıl boyunca teşvikten yararlanabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.