Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.10.2020 09:34 (Üye) Soru : 1 Ocak 2021 de ofis açılışı yapacağım. 1-E birlikten mesleki sözleşmeleri Ocak da hizmet vereceğim müşteriler için kaç gün içinde giriş yapmalıyım? 2-Aynı şekilde GİB aracılık ve sorumluk sözleşmesini ne zaman yapmalıyım? 3-İki sözleşme de birer nüsha çıkarılıp imzalatılacak mı? 4-Damga vergisi ne zamana kadar verilmeli sözleşme tarihinden itibaren?

Cevap : 1-e-birlik sözleşmesi için belirlenmiş bir süre yoktur. Ancak GİB sözleşmesinde e- birlik sözleşmesinin sayı ve tarihi istendiği için gib sözleşmesinden önce yapılması gerekir. 2-Gib sözleşmesi müşteri için ilk beyanname verilmeden önce yapılması gerekir. 3- Evet 2 suret olacak. 4-DV e-birlik sözleşmesinin imzalandığı tarih den itibaren 15 gün içinde verilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.