Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.10.2020 10:51 (Üye) Soru : Selamlar,verdiğiniz hızlı cevaplar için çok teşekkürler... İç Piyasaya Ambalaj Poşet (market poşeti değil)ve Malzemeleri alım satımını yapan Bilanço usulu mükellefim için Gekap verilmez diye biliyorum doğrumu (Gerçi Ambalaj imalatçıları diyor ama alım satımını yapanda muafmı)Benden önceki meslektaşım Ekim Aralık 2019 dönemi için Gekap beyanı vermiş boş olarak. Eğer Doğru biliyorsam GEkap kapanış dilekçesi vermelimiyim.?ocak ayında 6 aylık Gekap olmasın...(gerçi temmuzdada verilmedi) umarım karışık sormadım şimdiden teşekkürler.

Cevap : Gekap beyannamesi 6 ayda bir verilir.2. altı ay gekap beyannamesi 31/01/2021 tarihine kadar verilecektir.Ambalaj malzemesi satanlar beyanname vermez GEKAP ile ilgili detaylı bilgi için(kapanış işlemleri ) aşağıdaki linkde bulunan rehberi inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.