Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.11.2020 15:14 (Üye) Soru : Merhaba mükellefi olduğumuz şirket 09/2020 sgk ödemesini yapmak istediğinde tahakkukdaki tutardan daha az bir meblağ çıkmaktadır örn.39 tl yerine 11 tl gibi bu indirimin hangi kanuna dayandığındı husussunda yardımcı olabilirmisiniz .indirim neye göre hesaplanmaktadır ve düzenlimidir?

Cevap : 17 Şubat 2020 tarihinde TBMM’ye sunulan “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin 27 inci maddesi ile asgari ücret desteğinin 2020 yılında da devam ettirilmesi öngörülmüştür. 2020 yılı asgari ücret desteğinde çalışan sayısı ve sektör ayırımı yapılmaksızın tüm işyerlerine aşağıda belirtilen tutarda destek sağlanacaktır. İşyerinin Çalışan Sayısı Günlük Destek Tutarı (TL) Aylık Destek Tutarı (TL) Tüm İşyerleri 2,5 75
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.