Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.11.2020 09:13 (Üye) Soru : Merhabalar, Hizmet Akdi ile çalışan bir Mali Müşavir , tek ortaklı bir mali müşavirlik şirketinin hisselerini devir alabilir mi? Tek ortak olduğu için müdür olarak da atanmış olmak zorunda kalıyor , fakat imza sirküsü çıkartmayacak ve her hangi bir şekilde imza yetkisini kullanmamış olacak ve kullanmayacak.Ayrıca alacağı şirketin herhangi bir mükellefi yok beyanname göndermeyecek ve alacağı mali müşavirlik şirketinin beyannamesini de başka bir Mali Müşavir üzerinden gönderecek, bu mesleki açıdan bir sorun teşkil eder mi? Konu ile ilgili bilgilendirme yapar mısınız? Teşekkürler

Cevap : Düşündüğünüz şekilde bir işlem olmaz Başkası üzerinden beyanname gönderme diye hizmet olmaz. Müşteri serbest çalışan meslek mensubu ile sözleşme yapmak zorundadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.