Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.11.2020 14:14 (Üye) Soru : Merhaba, Daha önce 3 aylık stopaj verdiğim bir LTD. firmama, 02.11.2020 itibari ile personel girişi oldu. Kasım ayından itibaren Aylık Stopaj için dilekçe vereceğim ve aylık MuhSGK.1003A'dan beyan vereceğim. Ekim ayını üç aylık olarak, Aralık ayı bitikten sonra mı vereceğim? Şimdiden verme imkanım var mı? Teşekkür ederim.

Cevap : Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinde en az bir işçi çalıştıran mükellefler aylık mükellefiyete geçmek zorundadır. İşçi çalıştırmıyorlarsa üç aylık mükellefiyete devam edebilirler. Bunun için dönem değişikliği bildirimi yapmaları gerekmektedir Aylık mükellefiyet dönmek için bağlı oldukları vergi dairesine bizzat başvurabilecekleri gibi,İnteraktif Vergi Dairesi aracılığıyla da bu taleplerini vergi dairelerine iletebilirler. .üç aylık muh sgk da 3vayın bitimini takib eden ayda döneminde verilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.