Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.11.2020 09:57 (Üye) Soru : Sayın Yetkili, Özel entegratör ile çalışan E-fatura ve E-arşiv mükellefiyiz. Haziran ve Temmuz aylarında isim benzerliğinden kaynaklı yanlış firmaya (560 TL tutarlarında) E-Arşiv fatura düzenlenmiş. Yanlışlıkla fatura düzenlenen firmaya, iade faturası talebi için ulaşılamıyor. Kendi faturalarımızı iade faturası olarak kayıt yapabilir miyiz.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Cevap : Merhaba; kendi faturanızı iade faturası gibi kayıtlarınıza alamazsınız. Fatura iptali için; size ade faturası düzenlenmeli veya firma tarafından fatura iade prosedürü kapsamında noter kanalıyla da olabilir iade işlemi başlatılmalı. Ancak bu durum geçmiş dönem beyanlarınızı bozacaktır. Bu duruma dikkat etmeniz gerekli Bu işlemden sonra da firma ile mutlaka mutabakat yapmalısınız iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.