Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.11.2020 12:04 (Üye) Soru : Firmam Pandemi döneminde Kısa Çalışma ve Ücretsiz izne başvurmadı, Ancak şu anda işyerimde hastalık arttı bundan dolayı riskli personeller veya emekli SGDP çalışan personelleri Ücretsiz izne ayırmak istiyorum. Sorum. Kısa Çalışmaya başvurmadan Riskli Emekli Personeli Ücretsiz izne gönderebilirmiyim, Kurum emekli personele Ücretsiz izinden dolayı Nakit ücret desteği vermiyor diye biliyorum bu durumda ne yapmak lazım yazılı olarak izne ayırmak haricinde yapılacak bir şey varmı. İşveren bölümünden bu personeller giriş yapılacakmıdır. Eğer riskli personel (Kanser Vb.Hastalık onları izne ayırdığımda bu listeyi her ay güncelleyerek giriş yapmam gerekirmi, konu ile ilgili bilgi alabileceğim bir yer varmı.

Cevap : Emekli personel için nüd ve kçö alamazsınız. 17.04.2020 öncesi işe girişi bulunup çalışmaya devam eden diğer işçileriniz için NÜD başvurusunda bulunabilirsiniz. Öncelikle riskli ya da emekli olan işçileriniz için; 1. yıllık ücretli izin kullandırılması 2. iş uygunluğu var ise home ofis çalıştırılması 3. esnek saatlerde çalıştırılması 4.ücretsiz izin kullandırılması seçenekleriniz bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.