Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.11.2020 15:58 (Üye) Soru : Merhaba;1979 yılı doğum tarihim 06/1996 yılı itibariyle SGK çalışanı olarak 7.000 gün 4A primim dolmuştur.Yıl sonu itibariyle kendi büromu açmayı hedefliyorum işletme sahibi olunca Bağkur primi ödeme zorunluluğum hasıl olacak SSK kurumundan emekli olmam daha avantajlı olduğunu biliyorum emeklilik zamanında herhangi bir handikap yaşamak istemiyorum tarafıma bir tavsiye ve öneriniz olur mu?Mükellefim olmayan bir işletmede 4A SSK lı olarak görünmemde mevzuat açısından herhangi engel var mı?Teşekkürler;saygılarımla.

Cevap : Meslek Mensubu olarak işyerinizi açtığınızda bağımsız çalışanlar kütüğüne kaydolmuş olursunuz ve 4b sigortalılığınız başlatılır. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için Meslek Mevzuatı birimimize sorunuzu yineleyebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.