Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.11.2020 09:29 (Üye) Soru : Merhabalar XXX Ltd.Şti. için geçmiş karlarının sermayeye eklenmesi konusunda Dağıtılmayan Geçmiş Yıl Karlarının Sermayeye İlavesinin Tespiti Raporu yazıyoruz. Şirketin kuruluş yılı 2002, geçmiş yıl karlarının sermayeye eklemek istediğimiz dönemler 2010 yılı öncesi olduğu için yasal defterlere (defter saklama süresi aşımına uğradı) ulaşamıyoruz ve defter bilgilerini raporumuzun içine yazamıyoruz. 01.01.2020 yılı defter bilgilerine göre raporumuzu yazmamız bir sorun teşkil eder mi? İTO ile görüşmemiz de bu durum hakkında İsmmmo dan bilgi almamız gerektiğini söylediler, konu hakkında yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar.

Cevap : Düzenlenecek olan tespit raporlarınızda elinizde bulunan verilere göre tespit yapılabiliyor ise kullanılmasında da sakınca olmayacağı değerlendirilmektedir. netice itibari ile yapılan tespit ve yazılan raporun sorumluluğu tarafınıza ait olacaktır. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.