Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.11.2020 13:45 (Üye) Soru : Sayın Danışman, mükellefin iki adet faaliyet alanı vardır. birincisi 62.01.01 - Bilgisayar programlama faaliyetleri (sistem, veri tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanması vb) ikincisi ise 47.91.14 - Radyo, TV, posta yoluyla veya internet üzerinden yapılan perakende ticaret. birinci faaliyet alanını sadece web sayfası tasarımı için kullanacaktır. Soru: bu iki faaliyet alanı için sadece ticari kazanç işletme defteri tutmak yeterli midir? yoksa birincisi için ayrı olarak serbest meslek defteri de tutmak gerekir mi ? teşekkürler.

Cevap : İki iş kolunun dan elde edilen kazançlar Ticari kazanç dır. Tek işletme defteri veya Bilanço esasına göre defter tutulabilir.i .Ayrı, ayrı defter tutulmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.