Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.11.2020 18:09 (Üye) Soru : merhaba firmamız NİSAN 2020 den EKİM 2020 ye kadar kısa çalışmadan faydalandı.ARALIK da tekrar kısa çalışmaya geçilmek planlanıyor. tekrar kısa çalışmaya geçebilir miyiz. birde Nisan 2020 de doğum iznine çıktığım için ilk listelerde ismim yer almıyor. Aralık 2020 de kısa çalışmadan faydalanabilir miyim. bilgilerinizi rica ederim.

Cevap : Uzatma dönemlerinde kısa çalışma hakkından, 30 Haziran 2020 tarihine kadar kısa çalışma başvurusunda bulunmuş işverenler yararlanabiliyor. Kaç işçi için başvuruldu ise o işçiler için uzatma hakkı söz konusudur. İşçilerin bir kısmı normal çalışmaya geçirilip, bir kısmı kısa çalışmada devam edebilir. Normal çalışmaya geçtikten sonra ihtiyaç duyulması halinde aynı işçiler için yeniden kısa çalışmaya dönülebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.