Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.11.2020 12:03 (Üye) Soru : merhaba, diş hekimi olarak faaliyetlerine devam eden bir serbest meslek erbabı, şu an da gayri faal olan ancak kısa bir süre sonra faaliyete geçecek olan, kendi faaliyet konusu ile ilgili bir şirkette müdür olarak gözükmektedir. ilerleyen zamanda, serbest meslek faaliyetine son verip, ticari hayatına bahsedilen şirket üzerinden devam edilecektir. bu şirketin diğer 3 ortağı da diş hekimi olarak faaliyetlerine devam etmektedirler. bu noktada, tüm diş hekimi arkadaşların serbeste meslek faaliyetlerine son vermesi gerekirmi? yoksa serbest meslek faaliyetine son vermeden, hem serbest meslek faaliyetine devam edip, hem de şirket üzerinden de ortaklıkları bulunabilirmi? tüm ortakların serbest meslek faaliyetlerinin bitirilmesi gerekirmi?. teşekkür ederim.

Cevap : Bu kişilerin şirket kurmasına ve şirkette yönetici olarak görev yapmalarına TTK bakımından engel bulunmamaktadır, İYİ ÇALIŞMALAR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.