Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.11.2020 13:06 (Üye) Soru : Merhabalar pandemi döneminde 6 ay uzatılan mesela 04/2020 dönemi kdv tahakkuku (vadesi 26 kasım 2020) yeni çıkan 7256 sayılı yapılandırma yasasıyla taksitlendirilebilirmi?

Cevap : Ertelenen vergiler yapılandırma kapsamında değildir. 7256 SK nun ilgili bölüm açıklaması i aşağıdadır. Konu ile ilgili hazırladığımız Rehber Web sayfamız dadır. " Covid – 19 nedeni ile ertelenen Vergi ve SGK borçları kapsam dışındadır Yapılandırma kapsamına giren dönemlere ilişkin olup Kanunun yayımı tarihi itibarıyla COVID-19 salgını nedeniyle ilan edilen mücbir sebep kapsamında beyanname verme ve ödeme süresi ertelenen Bu Kanun kapsamına giren dönemlere ilişkin olup, Vergi ve SGK primlerden ödeme süresinin son günü 2020 yılının Ekim, Kasım veya Aralık ayı olan borçlar; YAPILANDIRMA KAPSAMINDA DEĞİLDİR. "
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.