Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.11.2020 12:37 (Üye) Soru : Merhaba. 7256 Sayılı Kanun kapsamında 31/12/2020'ye kadar ödenmeyen veya yapılandırılmayan Bağkur borçlarıyla ilgili bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Cevap : 4b (Bağkur) Bendi Kapsamındaki Sigortalılar İle Ek 5 (Tarım Sigortalılığı) ve Ek 6 (Ticari Taksi Sigortalılığı) ncı Maddeleri Kapsamında Sigortalı Olanların Borçlarını Yapılandırma 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamındaki sigortalılar ile ek 5 ve ek 6 ncı maddeleri kapsamında sigortalı olanların, bu madde kapsamındaki borçlarını yapılandırmaları hâlinde, yapılandırılan borç haricinde altmış günden fazla prim ve prime ilişkin borçlarının bulunmaması veya altmış günden fazla prim ve prime ilişkin borçları bulunmakla birlikte bu borçlarını ilgili kanunlara göre taksitlendirmiş veya yapılandırmış olup ödeme yükümlülüklerini de yerine getiriyor olmaları ve bu maddeye göre yapılandırılan borçlarının ilk taksitini ödemeleri kaydıyla genel sağlık sigortasından yararlanmaya başlatılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.