Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.11.2020 10:32 (Üye) Soru : Türkiye de ikamet eden Türk vatandaşı gerçek kişi Türkiye de mukim bir firmada 4/a olarak çalışmaktadır. Türkiye de tam ve dar mükellefiyeti bulunmayan Bulgaristan da mukim bir firmada bulgaristana gitmeden internet aracılığı (uzak bağlantı) ile çalışacaktır. Bugaristan daki firma ücreti döviz olarak banka hesabına yatıracaktır. 1-Bulgaristandan elde etmiş olduğu ücret geliri Türkiye de beyan edilmesi gerekiyor mu? 2-Beyan edilmesi gerekiyor ise Türkiye deki ücret geliri beyannameye dahil etmesi gerekiyor mu? 3-Eğer Bulgaristan dan elde ettiği ücret gelirinden kesilen vergi tevkifatı Türkiye de mahsup edilebilir mi ?

Cevap : 1-Elde edilen ücret geliri için yıllık beyanname verilecektir. Bulgaristan dan kesilen vergi varsa hesaplanan vergiden mahsup edilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.