Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.11.2020 13:06 (Üye) Soru : MERHABA. DEFTER AİDATI İLE İLGİLİ BİR SORUM OLACAK. TEKNOKENTTE AÇILIŞ YAPAN BİR LİMİTED ŞİRKET DAHA ÖNCE BAŞKA BİR MALİ MÜŞAVİRLE AYLIK DEFTER TUTMA ÜCRETİNİ İMALAT-İNŞAAT KONUSU KAPSAMINDA ODA TARİFEMİZDE YAZAN 896 TL OLARAK BELİRTMİŞ VE BU TUTARIN YARISI OLAN 448 TL'Yİ MÜKELLEFTEN, GERİ KALANINI İSE BAŞKA BİR YERDEN (NEREDEN OLDUĞUNU BİZ DE BİLMİYORUZ.) TEŞVİKLE ALACAĞINI BELİRTMİŞTİR. AR-GE KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLEN TEKNOKENT TEŞVİK VE İMTİYAZLARINDAN FAYDALANABİLEN BU ŞİRKET İÇİN MUHASEBE ÜCRETLERİNDE BU TARZ BİR UYGULAMAMIZ VAR MIDIR? ÜCRETİN GERİ KALAN KISMINI ALABİLECEĞİMİZ BİR KURUM VAR MIDIR? TEŞEKKÜR EDERİM.

Cevap : MÜŞTERİNİZ DEN ALDIĞINIZ HİZMET BEDELLERİ "AİDAT" DEĞİLDİR "HİZMET BEDELİDİR".BAHSETTİĞİNİZ ŞEKİLDE BİR ÜCRETLEME YOKTUR.TARİFEDE BELİRTİLEN TUTARLARDAN NOTLAR BÖLÜMÜNDE VARSA İNDİRİMLER YAPILIR. YOK İSE TAM TUTAR ALINIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.