Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.11.2020 15:23 (Üye) Soru : Belgemi kullanmadan(bağımlı olarak) çalıştığım firmanın ve kardeş firmanın muhasebe hizmetlerini yürütmekteydim. kardeş firma başka bir kuruluşa satıldı ve organik bağımız bitti. Aralarında anlaşma yaparak eskiden olduğu gibi hizmet vermemi istediler ve bu sürecin kısa süreceğin belirtiler. durum bir yıldan fazladır böyle ve ne zaman biteceği belirsiz. haklı nedenle iş aktimi bitirme veya diğer firmanın işlerini yapayı reddetme hakkımın olup olmadığı hakkında bilgi vermeniz rica ederim. Saygılarımla,

Cevap : Muhasebe hizmeti kavramı farklı bir kavramdır. Beyanname gönderme farklı bir kavramdır. Belge kullanmadan meslek ifa edilmez. Böyle bir hizmet verilmesi 3568 sayılı yasa ile ilgili değildir. 3568 SK göre mesleki unvanını kullanan bağımlı çalışan meslek mensupları sadece bordrosuna kayılı oldukları BİR firmanın Beyanname ve bildirimlerini şirket şifresi ile gönderebilirler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.