Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.11.2020 12:44 (Üye) Soru : 17/NİSAN-30/EYLÜL ARASI NÜD DEN YARARLAN PERSONEL 1 EKİM TARİH İTİBARİ İLE İŞBAŞI YAPTI VE 7252 TEŞVİKTEN YARARLANACAKTIR.FAKAT VERİLERİ GİRDİĞİMDE ORTALAMA GÜN SAYISINI 11 VERİYOR. HATALI VERİ GİRİŞİMİ YAPIYORUM,ORTALAMA GÜN SAYISI 30 GÜN MÜ ? 11 GÜN MÜ ? OMALI BİLGİ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Cevap : Bu destekten, kapsama giren sigortalılardan dolayı 31/12/2020 tarihini geçmemek üzere kısa çalışmanın/nakdi ücret desteğinin sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren üç ay süreyle her bir ay için; - Kısa çalışma ödeneği alan her bir sigortalı için kısa çalışma ödeneği aldığı aylık ortalama gün sayısı, - Nakdi ücret desteğinden yararlanan her bir sigortalı için nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısı, Kadar yararlanılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.