Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.11.2020 13:19 (Üye) Soru : İyi çalışmalar Üstad. Yemek üretim işi yapan mükelleflerimden 6 tanesi için Hal faturaları ile ilgili sorun yaşamaktayım. Mükellefler aylık 4-5 defa mal almaktalar. Ancak e-arşiv sisteminde her biri adına farklı firmalardan 20 den fazla kesilmiş fatura çıkmakta. Mükellefler kesinlikle almadık diyorlar. Ha firmaları takip edemiyoruz diyorlar. Hepsi Ba Formuna giriyor. Ne yapacağımı şaşırmışım. Her ay, mükelleflerin almadığı malların faturalarını e-arşivden numaraları ile işliyoruz. Stokları artıyor. Bir çözüm bulamıyoruz. Bu faturaları bildirmesem mi diyorum. Var mı bir öneriniz. Teşekkür ederim. Saygılarımla

Cevap : Müşterinizin almadığı faturalar için satıcı firma ile görüşsün.Yapılacak bir işlem yok Müşteriniz bu durumu VD bildirsin. .
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.