Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.11.2020 15:19 (Üye) Soru : Sayın Danışman, İşveren bazı personelleri ekonomik sıkıntıda olduğu için ücretsiz izine gönderecektir. Daha önce hiçbir destek başvurusunda bulunulmamış. 01.12.2020 tarihi itibariyle ücretsiz izine ayrılacaklarını tebliğ edecek işçi ve işveren açısından işlemlerin evrak olarak dayanak gösterebileceğimiz bir kanun maddesi veya yargıtay kararı mevcuttur. yada hazırlaması gereken evraklar nelerdir. 2. sorum da daha önceki dönemlerde ücretsiz izin desteğine başvurulmamış, şuan ücretsiz izine ayrılan personeller bu destekten faydalanabilir mi?

Cevap : 1/2 ....Çalışanların 17.04.2020 tarih öncesi işe girişleri var ve halen çalımaya devam ediyorlar ise 28 kod ile NÜD den yararlanarak ücretsiz izne ayrılmaları mümkündür. Eğer 17.04:2020 sonrası işe girmiş ve halen çalışıyorlar ise 21 kod ile normal ücretsiz izne çıkarmanız mümkündür Bunun için işçilerin ücretsiz izin formunu imzalamış olmaları gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.