Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.11.2020 11:28 (Üye) Soru : Ağustos 2020 MUHSGK Beyanımda, AGİ tutarında sehven yanlış tutar beyan ettiğimiz tespit ettik.Düzeltme beyannamesinde 12 kişinin AGİ tutarında düzeltme yaptık.Muhtasar kısmında sadece AGİ den doğan mahsup edilecek Gelir vergisi rakamı düzeltilmiştir.Kişiler için;İlk satır- belge mahiyeti iptal olarak seçilip aynı değerler değiştirilmeden yazılmıştır. Tahakkuk nedeni olarak: Yasal süresinde verilme seçilmiştir. İkinci satır- belge mahiyeti ek olarak seçilip tüm değerler aynı sadece AGİ olması gereken tutar olarak düzeltilmiştir. Tahakkuk nedeni olarak: Yasal süresi dışında verilme saçilmiştir.Tüm bu düzenlemelerden e bildirgede onay kısmına gelince hata mesajları vermektedir.(hata mesajları hep SGK)Bu hata mesajları vermemesi için izlememiz gereken yol nedir yardımcı olabilir misiniz. 0532-1703435 0533-2373421 Ağustos 2020 MUHSGK Beyanımda, AGİ tutarında sehven yanlış tutar beyan ettiğimiz tespit ettik.Düzeltme beyannamesinde 12 kişinin AGİ tutarında düzeltme yaptık.Muhtasar kısmında sadece AGİ den doğan mahsup edilecek Gelir vergisi rakamı düzeltilmiştir.Kişiler için;İlk satır- belge mahiyeti iptal olarak seçilip aynı değerler değiştirilmeden yazılmıştır. Tahakkuk nedeni olarak: Yasal süresinde verilme seçilmiştir. İkinci satır- belge mahiyeti ek olarak seçilip tüm değerler aynı sadece AGİ olması gereken tutar olarak düzeltilmiştir. Tahakkuk nedeni olarak: Yasal süresi dışında verilme saçilmiştir.Tüm bu düzenlemelerden e bildirgede onay kısmına gelince hata mesajları vermektedir.(hata mesajları hep SGK)Bu hata mesajları vermemesi için izlememiz gereken yol nedir yardımcı olabilir misiniz. 0533-2373421 , 0532-1703435

Cevap : SGK tarafından ibraz edilen hata mrsajını yazarsanız size daha doğru yardımı sağlamış olacağız. Bir diğer yolda bağlı bulunduğunuz SGM ile mail ortamında düzeltme talebinde bulunabilrsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.