Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.11.2020 11:28 (Üye) Soru : Selamlar Üstadlarım, 15 günlük il dışında dış cephe boya işi aldık. Bununla ilgili olarak sigorta açısından nasıl ilerlememiz gerekir taşeron dosyamı açacağız yoksa istanbuldaki merkez adresinde boyacıların sigorta girişi yapılarak bu iş icra edilebilir mi

Cevap : Bir işverenden, işyerinde yürüttüğü mal veya hizmet üretimine ilişkin yardımcı işlerinde veya asıl işin bir bölümünde işletmenin ve işin gereği ile teknolojik nedenlerle uzmanlık gerektiren işlerde iş alan ve bu iş için görevlendirdiği işçilerini sadece bu işyerinde aldığı işte çalıştıran diğer işveren ile iş aldığı işveren arasında kurulan ilişkiye asıl işveren-alt işveren ilişkisi denir. Altişveren dosyası açıp işleminizi yapmanız gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.