Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.11.2020 13:41 (Üye) Soru : Merhabalar.İşveren Pendik Sgk'ya bağlıdır. 01.11.2020 tarihinde Gebze/Kocaeli'ye taşınmış ve 01.11.2020 tarihli kira kontratı düzenlenmiştir. Tarafımıza bilgi geç verildiğinden Vergi dairesi adres değişikliği bildirimi 26.11.2020 tarihinde veriliyor. Yoklama henüz tutulmamıştır ve bu nedenle vergi levhası alınamamaktadır.Sgk adres değişikliği veya nakil için bildiğimiz 10 günlük süre vardır. Hangi tarih itibari ile bu süre geçerlidir?Gebze Sgk'da yeni dosya açılacağından dolayı cezai bir durum ile karşılaşabilirmiyiz?.

Cevap : SGK mevzuatı gereğince işyerinin faaliyette bulunduğu adresten başka bir ildeki adrese nakledilmesi halinde, nakleden işverence; başka bir işverene devredilmesi halinde devralan işverence nakil veya devir tarihini takip eden 10 gün içinde işyeri bildirgesi vermesi gerekiyor
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.