Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.12.2020 14:27 (Üye) Soru : AŞ genel kurul yapılacak 5 ortağın 4 ü şehir dışında ve bu 4 ortak da g.kurula covid nedeniyle vekalet vererek temsilci ile katılacaktır G.kurulda Toplantı başkanı - oy toplama memuru ve tutanak yazmanından oluşacak toplantı başkanlığı/divan heyeti ortak veya YK üyesi olmayan tamamen şirket dışından 3 kişi olabilir mi? Toplantı başkanlığını oluşturacak 3 kişi vekaleten g.kurula katılmış temsilciler olabilir mi? Toplantı başkanlığı olacak kişiler (Toplantı başkanı-Oy toplama memuru ve Tutanak yazmanı) genel kurulda kabul edildikten sonra ortak olup olmaması veya şirket ile alakalı veya alakasız birinin olmasının önemi varmıdır? Herkes olabilir mi? (Şirket sözleşmesinde divan başkanlığı için herhangi bir kısıtlama yoktur) Teşekkürler

Cevap : Ortaklar vekaletlerini tek kişiye vermelerinde ve divan heyetinin ortaklık ve yönetim dışından seçilmesine engel bir düzenleme bulunmamaktadır, ancak en az bir yönetim kurulu üyesinin toplantıda hazır bulunması gerekir, iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.