Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.12.2020 15:59 (Üye) Soru : Sayin danisman 02.12.2020 itibariyle bir siirkette bagimi olarak ise basliycam. Bu sirkette 2 ayri firma var ve ben sadece bir firmanin beyannameleri gonderebiliyorum. Sormak istediklerim; 1. 4/a meslek kodum smmm mi olacak 2. Diger firmanin beyannamelerini nasil gonderebiliriz 3. Bu sirketlerin sorumlulugu bana 01.01.2021 itibari ile gececek izlemem gereken yol nedir, daha once bu tarz sorulara vermis oldugunuz cevaplara baktim odadan alinmasi gereken bazi evraklarla birlikte sirketin bagli oldugu vergi dairesine gib sifleri icin sirket imza yetkilisi ile basvurulacak yazmissiniz, ben muhasebeci vekaleti ile bunu tek basima alamiyormuyum ayrica sirketin zaten int.verg.dairesi sifreleri var bu farkli bir sifremidir, ayrintili anlatirsaniz sevinirim.

Cevap : 1-Evet 2-Diğer firma için bordrosunda meslek mensubu olacak veya serbest çalışan bir meslek mensubu ile sözleşme yapılacak. 2-Şirketin önceden alınmış bir şifresi var ise sadece VD ve Odaya beyannameleri sizin imzalayacağınız konusunda bilgi vermeniz yeterlidir.özel bir yol izlemeniz gerekmez.Cevaplarda okuduğunuz olay ilk defa şirket adına şifre alacaklar içindir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.